Poliuretano putos

Poliuretano putos, tai užpildytų dujomis plastmasių (putplasčių) atmaina, kurios struktūra sudaryta iš ląstelių, pripildytų oro. Užpurškus ant bet kokio paviršiaus medžiaga suputoja, sudarydama vienalytį šilumą izoliuojančios medžiagos sluoksnį. Šiandieną purškiamas poliuretanas – šiuolaikiškiausia ir efektyviausia šilumos, garų, garso ir hidroizoliacija, gaunama darbų atlikimo vietoje. Poliuretano putomis gali būti izoliuojamos įvairios pastato dalys: stogai (plokšti ir šlaitiniai), lubos, perdangos, pertvaros, išorinės bei vidinės sienos, pamatai. Putomis gali būti šiltinami mediniai ir mūriniai pastatai, statomi nauji ir atnaujinami, arba renovuojami, anksčiau statyti. Poliuretano putos sandariai užpildo bet kokius įtrūkimus, nesandarumus, nes sudaro ištisinį izoliacinį sluoksnį. Stogo ir pastogės šiltinimas poliuretano putomis padės sumažinti didžiąją dalį šildymo išlaidų. Šiltinant nereikės jokių tvirtinimo detalių. Poliuretano putos yra skirstomos į dvi rūšis: Atvirų porų poliuretano putos ir Uždarų porų poliretano putos.

Atvirų porų poliuretano putos:

Šiltinimo medžiaga skirta gyvenamųjų ir ūkinės paskirties pastatų sienų, perdangų stogų šiltinimui. Pasižyminti labia geromis termo ir garso izoliacinėmis savybėmis. Nepalaikanti degimo, nepūnanti, nepelyjanti, nesukrentanti. Paslanki gniuždymui. Vientisa, visus tarpus užpildanti medžiaga, užtikrinanti labai gerą termo sandarumą ir aukštą šiluminę varžą Prilimpanti prie visų sausų ir švarių paviršių. Kadangi atviros poros yra kaip porolonas, esant dideliems temperatūrų skirtumams šiose putose kondencuojasi vanduo, kuris laikui bėgant šilumines savybes gali sumažinti per pus. Atvirų poliuretano putų tankis yra 12-20kg/m3. Visgi, jis pasižymi daug blogesnėmis šilumos laidumo savybėmis (1,5 – 2 karto), nei uždarų porų, be to, jo negalima naudoti kaip garų izoliacijos, taigi, jo apsaugai netgi reikalinga garų izoliacija.

Uždarų porų Poliuretano putos:

Uždaros poliuretano putos yra labiausiai tinkamos naudoti Lietuvos klimato salygomis. Dėl savo savybių jos naudojamos pastatų šiltinimui iš išorės ir iš vidaus. Kadangi uždarų porų poliuretano putos pasižymi ypač didele šilumine varža, todėl šiltinimo sluoksnis gali būti per pus mažesnis nei atvirų porų poliuretano putų. Uždarų poliuretano putų struktūra yra 95% uždarų porų ir 5 % atvirų porų. Uždaros poros suteikia putoms jų atsparumo vandeniui savybes, o atviros poros suteikia galimybę putoms „kvėpuoti“, todėl apie 5% atvirų porų leidžia stogo konstrukcijai (gegnėms, sijoms ir pan.) „kvėpuoti“ ir išgarinti drėgmės perteklių. Tuo tarpu pati puta lieka nepralaidi vandeniui, todėl nereikės papildomos hidroizoliacijos. Uždarų poliuretano putų tankis yra 35-50kg/m3

Pastatų šiltinimas putomis – Privalumai:

 • Efektyviausiai izoliuoja šilumą. Plonesnis poliuretano putų sluoksnis taupo ženkliai daugiau šilumos nei dvigubai storesnis kai kurių šiltinimo medžiagų sluoksnis. Jau 2,5 cm poliuretano putų (PPU) sluoksnis sulaiko iš patalpų šiltą ir neįleidžia šalto oro.
 • Apšiltina net sunkiausiai prieinamas vietas;
 • PPU ypatingai gerai izoliuoja drėgmę. Uždarų porų sistema yra nelaidi drėgmei, todėl nesunku palaikyti reikiamą temperatūros ir drėgmės santykį specialios paskirties pastatuose ar atskirose patalpose, pvz., daržovių saugyklose, šaldymo kamerose ir pan. Pusiau atvirų porų sistemos poliuretanas leidžia „kvėpuoti“ sienai.
 • Ekologiškas. Poliuretano putos (PPU) pripažintos viena ekologiškiausių šiltinimo medžiagų. Jos ne tik neturi jokių žalingų sudedamųjų komponentų ir neteršia aplinkos, bet ir nedulka, atsparios pelėsiui, nepūva, jose neįsiveisia jokie kenkėjai - griaužikai, įvairūs parazitai bei žalingi mikroorganizmai.
 • Poliuretano putos prilimpa ir yra tinkamos beveik kiekvienam paviršiui, įskaitant cemento-asbesto plokštes, trapecijos formos lakštus ar medienos plokštes. Uždarų porų poliuretano putos ženkliai pagerina pastatų konstrukciją ir aptranavimo trukmę;
 • Poliuretanas atsparus temperatūros svyravimams labai dideliame šalčio ir karščio diapazone - nuo -30° C iki +90° C. Leidžiamas trumpalaikis temperatūros poveikis iki +150° C
 • Esant palankiom sąlygom, galima padengti daugiau kaip 100 m2 plotą per dieną;
 • Spūdumas. Pusiau spūdus poliuretanas, pilamas į oro tarpus, kompensuoja sienų judėjimus ir negriauna sienos užpylimo metu.
 • Nėra kito tokio metodo ir produkto, kuris galėtų varžytis ir pasiekti tokį kaštų efektyvumą kaip purškiamos putos.
 • Šiltinimo sandarumas. Poliuretano putos prasiskverbia į mažiausius medinių ar mūrinių namų apšiltinamų paviršių plyšelius. Sandariai užpildydamos įvairių konstrukcijų tarpus, poliuretano putos sulaiko didžiąją dalį patalpų šilumos, kuri pro neapšiltintus paviršius „šiltintų“ lauką. Poliuretano savybė užpurškus išsiplėsti iki 100 kartų užtikrina PPU skvarbą ir poliuretano putomis apšiltintų pastatų sandarumą.
 • Poliuretano putos pripažintos viena ekologiškiausių šiltinimo medžiagų. Jos ne tik neturi jokių žalingų sudedamųjų dalių ir neteršia aplinkos, bet ir nedulka, atsparios pelėsiui, nepūva, jose neįsiveisia jokie kenkėjai – graužikai, įvairūs parazitai, bei žalingi mikroorganizmai.
Kiekvienam galime
pasiūlyti gerą pasiūlymą