Smėliavimas

Smėliavimas, dar gali būti vadinamas šratavimu ar srautiniu valymu, tai paviršiaus valymas smėlio ar kito abrazyvo srove. Priklausomai nuo norimo valyti paviršiaus, Smėliavimas yra vienas efektyviausių paviršių apdirbimo būdų.  Šis būdas naudojamas norint pašiaušti, suteikti matiškumą, nuvalyti, pašalinti apnašas ar kitus nešvarumus nuo įvairių paviršių. Priklausomai nuo apdirbamo paviršiaus pasirenkamas atitinkamas abrazyvas. Naudojami skirtingi abrazyvai nuo labai smulkaus (kaipvalgomoji soda) iki labai stambaus (kaip plieno šratai). Smėliavimo pranašumas prieš kitus metodus, tai geresnis priėjimas prie gaminio, greitesnis darbas bei patraukli kaina lyginant laiko ir rezultato santykį. Smėliuoti galima įvairiausius paviršius - juoduosius metalus ir jų lydinius, nerūdijantį plieną, spalvotus metalus, plastmasę, betoną, medį, akmenį, stiklą, keramiką ir kitas medžiagas. Smėliavimas suslėgtuoju oru atliekamas tiekiant abrazyvą (smėlį) į oro srovę ir oro bei abrazyvo mišinį dideliu greičiu nukreipiant iš purkštuvo antgalio į valomąjį paviršių. Paviršiaus valymas skirstomas į švarumo klases Sa 1, Sa 2, Sa 2 ½ ir Sa 3 pagal ISO 12944-4.

  • Lengvas srautinis valymas (Sa 1) - Ant paviršiaus neturi būti matomų alyvos, tepalo ir purvo, o taip pat silpnai prikibusių nuodegų, rūdžių ir pašalinių dalelių.
  • Kruopštus srautinis valymas (Sa 2) - Ant paviršius neturi būti matomų alyvos, tepalo ir purvo, o taip pat didelės dalies valcavimo nuodegų, rūdžių, dažų ir pašalinių dalelių. Bet kokie teršalų likučiai turi būti stipriai prikibę.
  • Labai kruopštus srautinis valymas (Sa 2,5) - Ant paviršius neturi būti matomų alyvos, tepalo ir purvo, o taip pat valcavimo nuodegų, rūdžių, dažų ir pašalinių dalelių. Bet kokie likę teršalų pėdsakai turi atrodyti tik kaip lengvi dažai – dėmių ir dryžių pavidale.
  • Srautinis valymas iki vizualiai švaraus plieno (Sa 3) - Paviršius turi būti vientiso metalinio atspalvio.
Kiekvienam galime
pasiūlyti gerą pasiūlymą